Kontakt Förbundsstyrelse

Här hittar du kontaktuppgifter till ledamöterna i förbundsstyrelsen.

 

Simon Norrthon Grafik

Simon Norrthon

Ordförande, skådespelare, frilans

E-post: simon.norrthon@teaterforbundet.se

Mobil: 070 - 571 33 00

Christina Olofson Grafik

Christina Olofson

Förste vice ordförande, filmregissör och producent, frilans

E-post: christina@co-film.se

Måns Clausen Grafik

Måns Clausen

Skådespelare frilans

E-post: mans.clausen@gmail.com

Minna Krook Grafik

Minna Krook

Dansare/koreograf, frilans.

E-post: info@minnakrook.se

Thomas Nording Grafik

Thomas Nording

Teknisk produktionssamordnare, Kungliga Operan

E-post: thomas.nording@teaterforbundet.se

Mary-Anne Buyondo Grafik

Mary-Anne Buyondo

Skräddare, Malmö Opera

E-post: Mary-Anne.Buyondo@malmoopera.se

Tove Dahlberg Grafik

Tove Dahlberg

Operasångare, frilans

Robert Forsman Grafik

Robert Forsman

Säkerhetschef, Kulturhuset Stadsteatern

E-post: robert.forsman@stadsteatern.stockholm.se

Andrzej Glosniak Grafik

Andrzej Glosniak

Dansare, GöteborgsOperan

E-post: andrzej.glosniak@opera.se

Therése Hörnqvist Grafik

Therése Hörnqvist

Producent, Stockholms improvisationsteater

E-post: therese@impro.a.se

Zofi Lagerman Grafik

Zofi Lagerman

Scenograf, frilans

E-post: zofi.nilsson@me.com

Martyna Lisowska Grafik

Martyna Lisowska

Musikalartist, frilans

E-post: martyna@martyna.se

Aleksa Lundberg Grafik

Aleksa Lundberg

Skådespelare, dramatiker, frilans

E-post: aleksa_lundberg@hotmail.com

Niclas Peyron Grafik

Niclas Peyron

Line Producer, 1st assistant director

Pontus Plaenge Grafik

Pontus Plaenge

Skådespelare/regissör, frilans

E-post: pontus.plaenge@gmail.com