Förbundsstyrelse

Här hittar du kontaktuppgifter till ledamöterna i förbundsstyrelsen.

Läs mer om förbundsstyrelsen här.

Anna Carlson Grafik

Anna Carlson

Ordförande. Skådespelerska, Uppsala Stadsteater.

E-post: anna.carlson@teaterforbundet.se

Minna Krook Grafik

Minna Krook

Förste vice ordförande. Dansare/koreograf, frilans.

E-post: info@minnakrook.se

Thomas Nording Grafik

Thomas Nording

Andre vice ordförande. Produktionssamordnare/maskin, Kungliga Operan

E-post: thomas.nording@teaterforbundet.se

Therése Hörnqvist Grafik

Therése Hörnqvist

Producent, Stockholms improvisationsteater

E-post: therese@impro.a.se

Peter Schildt Grafik

Peter Schildt

Filmregissör frilans

E-post: peter@schildt.se

Måns Clausen Grafik

Måns Clausen

Skådespelare frilans

E-post: mans.clausen@gmail.com

Ulrika Dalenstam Grafik

Ulrika Dalenstam

Producent, Västmanlands Teater

E-post: ulrika@vastmanlandsteater.se

Robert Forsman Grafik

Robert Forsman

Tekniker, Kulturhuset Stadsteatern

E-post: robert.forsman@stadsteatern.stockholm.se

Martyna Lisowska Grafik

Martyna Lisowska

Musikalartist, frilans

E-post: martyna@martyna.se

Zofi Lagerman Grafik

Zofi Lagerman

Scenograf, frilans

E-post: zofi.nilsson@me.com

Simon Norrthon Grafik

Simon Norrthon

Skådespelare, frilans

E-post: simon.norrthon@stdh.se

Inga Onn Grafik

Inga Onn

Skådespelare, frilans

E-post: onninga@hotmail.com

Pontus Plaenge Grafik

Pontus Plaenge

Skådespelare/regissör, frilans

E-post: pontus.plaenge@gmail.com

Annika Stödberg Grafik

Annika Stödberg

Maskdesign film, frilans

E-post: annika_stodberg@hotmail.com

Andrzej Glosniak Grafik

Andrzej Glosniak

Dansare, GöteborgsOperan

E-post: andrzej.glosniak@opera.se